Amigos Mexican Restaurant&Bar

ул. Македониjа 43, Скопје 1000, Македонија, Скопје
 • WiFi
 • Дозволени миленичиња
 • Летна тераса
 • Брза храна


За локалот


              Мексичката храна е позната по изобилството на вкусови, зачини и повекебојни декорации. Во мексичката кујна најупотребувани се темниот мексикански грав(фрижол) и пченката, како и лутите зачини од чили пиперчињата. Исто така во многу од специјалитетите се додава познатиот жолт ориз.

Чоколадото е исто така многу значајно во мексиканската кујна. Уште од времето на Ацтеките, тоа било користено како религиозен ритуал.
Наш познат чоколаден десерт е Чоко Фрита.
            
Сподели на:

Работно време

Понеделник
09:00-00:00
Вторник
09:00-00:00
Среда
09:00-00:00
Четврток
09:00-00:00
Петок
09:00-01:00
Сабота
09:00-01:00
Недела
09:00-00:00

Контакт

Телефон:

+389 2 322 8699 / +389 71 230 315

Веб страна:

Социјални мрежи: